خانه / دسته‌بندی نشده / قهرمانی تیم فوتبال ستارگان هلند در اروپا
قهرمانی  تیم فوتبال ستارگان هلند در اروپا

قهرمانی تیم فوتبال ستارگان هلند در اروپا

 

تیم فوتبال ستاره گان از کشور هلند مقام قهرمانی مسابقات بین الا فغانی فوتبال اروپا را از ان خود ساخت و کپ قهرمانی را با خود به خانه برد.
هفتمین دوره از مسابقات ورزشی افغانهای مقیم اروپا شامل مسابقات بین الا فغانی فوتبال و فستیوال فوتبال برای کودکان و نوجوانان که بتاریخ ۱۰ اگست ۲۰۱۳ در شهر کل کشور آلمان برگزار شده بود موفقیت آمیز به پایان رسید.
در مسابقات فوتبال سال ۲۰۱۳ اروپا (افغان کپ ـ کلن ) ۲۰ تیم فوتبال از کشور های آلمان ، هلند ، دانمارک و بلژیک با هم به رقابت پرداختند. در فرجام تیم های ستارگان به مربیگری علی جان از شهر دنهاک کشور هلند تیم فوتو نا کابل به مربیگری عالم سلیمان و حمید زمانی از شهر دوسلدورف کشور آلمان به مسابقه نهائی راه یافتند، دو تیم با نمایش مسابقه جالب و دیدنی در وقت معینه موفق به گل زنی نشدند بالاخره تیم ستارگان ها لند با ضربات پنالتی ۴ مقابل ۳ بر تیم فوتونا کابل ـ آلمان پیروز و مقام قهرمانی مسابقات بین الا فغانی فوتبال اروپا (افغان کپ ـ ۲۰۱۳) را از آن خود ساخت.
تیم های جوانان افغان از شهر آین هوفن هالند و تیم ای ـ اس ـ گی از شهر ماینز کشور آلمان به مقام های سومی و چهارمی دست یافتند.
جایزه بهترین بازیکن به همایون حیدری از تیم اف سه افغان هانو ـ آلمان ، جایزه بهترین گولزن به انوش از تیم آس آی اس هالند و جایزه بهترین دروازه بان به جاوید از تیم امید افغان ـ بلژیک تعلق گرفت
همچنان لقب بهترین بازیکن سال به کنشگاه طاهر که توانسته در لیک چهارم آلمان راه پیدا کند اهدا شد.
هدف از برگزاری مسابقات بین الا فغانی فوتبال را تشویق جوانان به ورزش فوتبال ، انسجام و شناسائی بهترین چهره ها برای تقویت تیم ملی فوتبال کشور و احیای هویت ملی ـ افغانی در بین جوانان افغان مقیم اروپا تشکیل مید هد.
در ختم مسابقات دو تن از بهترین بازیکنان از جانب محترم حاجی صابر روحپرور سابق عضو تیم ملی فوتبال افغانستان و آقای علی عسکر لعلی مشاور تخنیکی فدراسیون فوتبال افغانستان برای عضویت در تیم ملی کشور کاندید گردیدند ( نام های بازیکنان بعدن اعلام خواهد شد ).
همچنان در بخش دیگر جشنواره فستیوال فوتبال برای اطفال و نوجوانان برگزار گردید.
در این فستیوال که به ابتکار علی عسکر لعلی مدرس فیفا و به همکاری افغان یورو سپورت راه اندازی شده بود حدودن ۴۰ کودک هم از دختر و پسر شرکت نموده بودند. در ختم فستیوال برای هر شرکت کننده یک صوب پیران سپورتی مزین با علامت فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) وتقدیر نامه های مشترک فیفا وافغان یورو سپورت اهدا شد.
از جریان مسابقات عده ای از پیشکسوتان ورزش افغانستان فامیل ها و علاقمندان ورزش فوتبال دیدن کردند
همچنان حمید رحیمی ویما سعیدی بوکسران حرفه ای افغان در کشور آلمان جهت تشویق بازیکنان تشریف آورده بودند.

در ختم جشنواره آقای صابر روحپرور نماینده رسمی فدراسیون فوتبال افغانستان در اروپا با صحبت مختصر تدویر همچون مسابقات را یک گام مثبت در جهت تشویق و رشد ورزش فوتبال در بین جوانان افغان در خارج کشور توصیف نمودند . همچنان ایشان به نمایندگی از فدراسیون فوتبال افغانستان ازبرگزار کننده جشنواره افغان یورو سپورت ( کمیته ورزشی افغانها در اروپا ) به قدرانی یاد نمودند.
افغان یورو سپورت از همه مربیان و اعضای تیم ها شرکت کنند ، پیشکسوتان رشته های مختلف ورزش افغانستان، فامیلها ی محترم ،علاقمندان ورزش فوتبال و اطفال در جشنواره شرکت نموده بودند تشکری کرد.

.
همچنان از معاون داکتر خانم فاطمه زمانی و فیزیو تراب دوشیزه سعیدی که در قسمت رسانیدن کمک های اولیه برای ورزشکاران در جریان مسابقات از هر گونه سیع وتلاش دریغ ننمودند سپاسگذاری می نماید.
هفتمین جشنواره ورزشی افغانهای مقیم اروپا که ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۰ اگست ۲۰۱۳ در محوطه ورزشی بوکلیمونت شهر کلن کشور آلمان برگزار شده بود حوالی ساعت هفت شام در یک فضای مالا مال ازخوشی و سرور به پایان رسید..

 

 

بدون مقدمه بگم…..

ستارگان هنوز از پا ننشسته

پشت حریفاشو رو یکی یکی شکسته

قهرمان فقط یه تیمه

ستارگان سرور زمینه

بچه هادست به دست هم داده بودن

واسه قهرمانی اماده بودن

ستارگان قهرمانه

خدا میدونه حقشه

به لطف یزدان و بچه ها

ستارگان همیشه قهرمانه

 

درباره مدیر

۵ نظر

  1. What an awesome way to explain this-now I know evyrtehing!

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا